• +90 232 278 21 03
  • info@izmirfidancilik.com.tr

Hakkımızda

Firmamız 1995 yılında İnciraltı mevkiinde aşı kaktüs üretimi ile  faaliyete başlamış ve üretilen aşı kaktüsleri  Hollanda’ ya ihraç etmiştir.

Firmamızın diğer kolları olan Ege Süs Bitkileri 1982 yılında kurulmuş olup,  İç Mekan Bitkileri satışı ve 2003 yılından beri  Yelki mevkiinde 15 000 m² kapalı alan sera içinde kesme çiçek üretimi de yapmıştır.

İzmir Fidancılık zaman içinde kaktüs üretimini bırakıp, dış mekan süs bitkileri satış ve üretimi  konusunda  yoğunlaşmıştır. Hollanda ve İtalya ‘dan bitki ithal edip satışa sunmaktadır. Ayrıca peyzaj uygulamaları konusunda da hizmet vermektedir. O yıllardan günümüze bitki çeşitliliğini ve üretim miktarını arttırmıştır. Günümüzde Pelargonium/Sardunya çeşitleri, Ortanca,  Osteospermum,  Krizantem gibi  perennial bitkilerin üretiminde uzmanlaşmıştır. Perennial bitkilerin üretimi Menderes’teki  10000 m²’ lik kapalı ve modern seralamızda yapmaktayız.  İthal ettiğimiz ve ürettiğimiz bitkilerde 1. Sınıf kaliteyi tercih etmekteyiz.

30 Yıllık İş deneyimimiz ve uzman kadromuz ile peyzaj uygulama , periyodik bahçe bakımı, budama, çim uygulamaları konusunda  tüm hassasiyetimizle müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktayız.

Çiçekte sevgiyi,  bitki de mutluluğu  yaşamak isteyen herkesi  seramıza bekliyoruz.

Saygılarımızla,

İZMİR FİDANCILIK